Тваринництво на порозі зими

Минула вже більша частина 2016 року, і саме зараз, восени, дуже добре помітно, як протягом цього часу працювали тваринницькі підрозділи. І одне з найголовніших досягнень – збільшення виробництва нашої головної продукції, молока і м’яса.

Так, за 9 місяців поточного року по господарству в цілому отримано на 314 т молока більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Слід відзначити, що найбільше зросло виробництво цієї продукції на МТФ №5. І це при тому, що торік цій фермі не вдавалося поліпшити показники. У нинішньому році колектив проявив наполегливість і покращив роботу. Особлива роль у цьому належить завідуючій фермою Оксані Олефір. Вона постійно організує роботу підрозділу, роблячи акцент на правильній годівлі худоби, контролює чітке виконання інструкцій з годівлі. Також весь час проводиться перевірка з’їдів і залежно від цього у межах розрахованих норм відбувається коригування раціону.

Збільшилося виробництво молока і на МТФ №4 і МТФ №1. А ось колектив МТФ №2, на жаль, втратив лідируючі позиції. При цьому поголів’я корів тут залишилося те саме. Отже, й на цій фермі нам необхідно налагодити чітке виконання всіх виробничих процесів.

За 9 місяців надій на звітну корову по підприємству збільшився на 168 кг. На 3% збільшився вихід живих телят на 100 корів. Причому, більше телят отримали на всіх фермах, крім МТФ №2. Також на 824 ц зросло проти минулого року виробництво м’яса.

Тепер необхідно не знижувати темпів і успішно, не зменшуючи виробництва продукції, провести зимово-стійловий період. Зараз на всіх фермах проводиться ревізія приміщень, утеплення вікон, перевірка роботи системи водопостачання, гноєвидалення, розподілення худоби по наявних місцях. Важливо не допустити переповнення приміщень. Адже надмірна кількість тварин негативно впливає на мікроклімат, зменшується можливість вільно підходити до кормового столу, мати достатню площу для відпочинку тощо. А це позначається на здоров’ї та продуктивності худоби. Тому перевозимо тварин на ті ферми, де є вільне місце, вибраковуємо найменш продуктивних тварин.

Крім того, плануємо частину телиць червоно-рябої породи на МТФ №1 та №2 залишити на холодному утриманні. Це не є чимось новим: така система була успішно випробувана в господарстві ще багато років тому. За наявності достатньої кількості кормів і підстилки та укриття від вітру, телиці, що зимують в загонах, міцніші й здоровіші. Власне, це ми спостерігаємо й на прикладі абердин-ангусів, які щозими перебувають переважно на такому утриманні.

Безперечно, зима завжди – час найбільших випробувань для тваринництва. Переконана, що це випробування ми витримаємо, як завжди, гідно, але за одної найважливішої умови – злагодженої роботи колективів усіх ферм, особистої відповідальності кожного працівника галузі.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *