Представник «Вімм-Білль-Данн Україна» побачив позитивні зміни

15 червня у нашому господарстві побував аудитор з питань тваринництва, провідний спеціаліст департаменту молочної сировини ПАТ «Вімм-Білль-Данн Україна» Георгій Юдін. Ця компанія купує в нас молоко для виробництва дитячого харчування. Тому контроль за якістю сировини відбувається постійно.

Наші партнери, як і ми самі, зацікавлені в отриманні найкращого молока, у збільшенні обсягів його виробництва. Тому готові не лише здійснювати контроль, але й надавати поради, консультації, разом вирішувати організаційні, зоотехнічні та інші питання. Так, восени минулого року Георгій Юдін провів семінар для спеціалістів зооветеринарної служби та керівників ферм нашого підприємства. Дослідивши безпосередньо у виробничих підрозділах, як відбувається підготовка і сам процес доїння, як утримують новотільних тварин, які є резерви для збільшення обсягів виробництва і підвищення якості молочної продукції, Георгій Юдін розповів фахівцям про помічені помилки, дав поради щодо їхнього виправлення. Відповідно до цих рекомендацій були внесені зміни до протоколу доїння, посилена увага до інших елементів утримання молочного стада.

З часу семінару минуло півроку, і аудитор знову приїхав на підприємство. Він поцікавився змінами, які відбулися. Зокрема проаналізував деякі кількісні показники роботи тваринницької галузі, що стосуються, насамперед, відтворення стада. Порівнявши дані за 4 перших місяці поточного і минулого року, відзначив позитивні зміни, так сервіс-період зараз по стаду складає в середньому 122 дні, а на МТФ №1 – навіть 115 (торік було – більше 140). Відсоток запліднення тварин від першого осіменіння – 44,4% (торік – 37,7%), тощо.

Ці дані свідчать про те, що була проведена велика робота. Так, скорочення періоду між отеленням і першим осіменінням, між отеленням і плодотворним осіменінням, а також відсоток запліднюваності від першого осіменіння, вказує на покращення роботи ветеринарів і операторів штучного осіменіння. Ветеринари ферм стали приділяти більше уваги новотільним коровам, вчасно проводити термометрію, а отже – виявляти ендометрити на ранній стадії. Це дозволяє своєчасно розпочати лікування, швидше добитися одужання тварин. Здорові тварини раніше приходять в охоту після отелення, краще запліднюються.

Підвищився й рівень професійної підготовки операторів штучного осіменіння. Цьому, зокрема, сприяло проведення кілька місяців тому тренінгу-практикуму, який проводив один з кращих в Україні фахівців з гінекології та штучного осіменіння, представник компанії «Українські ферми» Андрій Андреєв. Це навчання дозволило нашим спеціалістам отримати відповіді на всі запитання щодо їхньої роботи, дізнатися, яких вони припускаються помилок, опанувати нові прийоми. І це відразу ж позитивно позначилося на їхній роботі.

Звернув увагу аудитор і на те, чи дослухалися на підприємстві до його порад з організації процесу доїння. Зокрема, він залишився задоволений тим, що для початкової обробки дійок у доїльних залах використовують перекис водню, а не хлорні розчини. Завдяки цьому і дезінфекція стала якіснішою, і зайві хімічні речовини до молока не потрапляють. І все це, звісно ж, позитивно впливає на якість молока.

Під час свого перебування у нас Георгій Сергійович дав і нові рекомендації, зокрема, щодо поводження з коровами, які погано віддають молоко. Наприклад, можна спробувати налаштувати доїльні апарати так, щоб проводити масаж таким тваринам за допомогою техніки. Проте, це потребуватиме певних змін у протоколі доїння, може вплинути на його час. Тож, напевне, ми проведемо необхідні розрахунки й експерименти, щоб визначити ефективність і доцільність цього методу в наших умовах.

Отже, маємо на підприємстві позитивні зміни, які відзначив і представник компанії-партнера. Тепер маємо не втратити цих досягнень і продовжувати перетворення для підвищення якості продукції.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *